Na początek opowiem Wam scenę z filmu”Mój przyjaciel delfin…” – prawdziwa historia   Jej bohaterami są Winter, delfin bez tylnej płetwy, który niedawno stracił przyjaciółkę. Dotąd przebywał z nią we wspólnym akwarium w Clearwather na Florydzie. Drugim delfinem odgrywającym główną rolę w tej scenie jest mała Hope, która trafiła do . . .

Czytaj więcej

Mimo że języka angielskiego uczyłam się od zawsze, skończyłam szkołę, nie umiejąc się nim posługiwać. U mnie najpoważniejszą przeszkodą była blokada językowa, czyli wstyd przed mówieniem. To oczywiście miało bezpośredni wpływ na ubogie słownictwo. Choć często żartuję, winiąc za to przyjaciółkę, której język „przychodził” łatwo i która śmiała się ze . . .

Czytaj więcej

W klubie naszego dziecka zorganizowany był mecz mikołajkowy, o którym zapomniałam. Nie wiem, jak mogło do tego dojść, ale tak szybko minęła nam sobota, że naprawdę całkowicie zapomniałam o tym spotkaniu. O 10 rano mąż pyta mnie – o której Filip ma ten mecz? – Zapomniałam!!!  O 9 Filip nie . . .

Czytaj więcej

Rodziców, którzy mają odwagę przeprosić swoje dziecko, przybywa i chwała wszystkim za to. Jednak często nieświadomie robią to w sposób, który niestety nie uwalnia dziecka od odpowiedzialności za złość, gniew, gorzkie słowa rodzica.   Dziecko czuje się winne każdej  emocji rodzica. Te naładowane złością zawsze powodują w dziecku ogromne poczucie . . .

Czytaj więcej

Ten rok był dla mnie odejściem od wychowania behawioralnego, co dało się mocno zauważyć we wpisach z tego okresu. Lefti zdobyła niemal 3000 czytelników, którzy obserwują nas na facebooku, oraz całą masę udostępnień wpisów, które dodawały mi motywacji i wiary w to, że to co robię ma sens.   Dziękuję… . . .

Czytaj więcej

Dyskusja nad słusznością i prawem zadawania zadań domowych trwa. Jedni są im kategorycznie przeciwni, inni uważają, że to podstawa, dzięki której dziecko uczy się przede wszystkim obowiązkowości i systematyczności.  Jedni narzekają, że zadań jest za dużo inni, że jest ich zdecydowanie za mało. Ja, choć nie mam tak skrajnej opinii . . .

Czytaj więcej

Jeśli zapytam Was dzisiaj, jakimi dziadkami są Wasi rodzice, to od części z Was dowiem się, że wspaniałymi, a druga część powie, że niezbyt angażują się w rozpieszczanie i pomoc przy wnukach. Często jest tak, że zanim zostaniemy rodzicami, wydaje nam się, że dziadkowie z przyjemnością zaangażują się w pokazywanie . . .

Czytaj więcej

Niewymarzeni dziadkowie


Wychowuj
 / 
4 grudnia 2015

POPULARNE POSTY

Pani dziecko jest rozpuszczone

Siedzę sobie wczoraj w domu. W końcu po wakacjach i chorobach dzieciaków, które w drugim tygodniu września najpierw jedną, później drugiego usidliły w domu, próbuję pracować, a tu dzwoni telefon. Pani z przedszkola: – Jagódka mówi, że głowa ją boli. Bardzo proszę po nią przyjechać. Jadę więc. Wchodzę do sali, . . .

Czytaj więcej

Dziecko pogryzione przez psa, winna matka – to jakaś paranoja

Dwa dni temu w naszych okolicach zastał pogryziony przez psa chłopiec 5 lub 6 letni, media podają różną informację. Dziecko znajdowało się na podwórku przy domu, pod opieką starszej siostry i nie informując nikogo, poszło do osiedlowego sklepu po loda. Pod sklepem do barierki przywiązany był pies rasy husky, który . . .

Czytaj więcej

Gile wracają

Jesień przywitała nas w tym roku stosunkowo wcześnie, a co za tym idzie, wrócił coroczny problem smarkających i kaszlących dzieci w placówkach. Zadziwia mnie upieranie się niektórych rodziców przy tym, że dziecko z katarem należy zostawić w domu, by nie zarażało innych dzieci. Można tłumaczyć, rozmawiać i nic nie pomaga . . .

Czytaj więcej

To nie jest kolega dla ciebie – znasz to, prawda?

Każdemu rodzicowi na świecie wydaje się, że jego dziecko jest najcudowniejsze, najpiękniejsze, najmądrzejsze w ogóle naj, naj, naj i pewnie Was nie zaskoczę, mówiąc, że tak właśnie jest.   To nasze najszybciej opanowało sztukę współdziałania w grupie, to nasze wybiera tylko zabawy pozbawione przemocy, to nasze chętnie służy pomocą, gdy . . .

Czytaj więcej

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress