W przypadku całej trójki wyglądało to tak samo. Gdy jadąc wózkiem chcieli wyjść, pozwalałam im na to, ale jednocześnie tłumaczyłam, że muszą iść ze mną za rękę, bo tutaj jeżdżą samochody i dzieci nie mogą same biegać po chodniku. Gdy tylko chcieli się wyrwać, kucałam i stanowczym głosem przypominałam, że . . .

Czytaj więcej

 Może zacznę od tego, że znam zalecenia dentystów i pediatrów, którzy nawołują by dziecko nie używało smoka, a jak już musi, to żeby nie trwało to dłużej niż 6 m-cy. Łatwo powiedzieć trudniej zrobić, gdy ma się dziecko tak silnie związane z tą formą uspokajania. Właściwie nie chodzi o to, . . .

Czytaj więcej

Link do rozmowy: http://dziendobry.tvn.pl/video/prof-zbigniew-mikolejko-bila-mnie-wszystkim-co-miala-pod-reka,104,newest,76887.html Wczoraj w dzień dobry tvn Dorota Welman i Marcin Prokop zaprosili do swojego studia prof. Zbigniewa Mikołejko, który opowiadał o swojej nowej książki „Jak błądzić skutecznie”. Wiem, że przypadek, o którym mowa jest dość ekstremalny i wierzę, że taka sytuacja zdarza się w niewielu domach. Uważam . . .

Czytaj więcej

 Gdy Filip dostał na swoje drugie urodziny rowerek biegowy, kompletnie nie był nim zainteresowany. Po kilku nieudanych próbach przekonania go, by spróbował na nim pojeździć odpuściliśmy, a rower przejął Mateusz(4l). Od razu zaczął na nim biegać, a dzięki ciągłemu kontaktowi z podłożem instynktownie łapał równowagę. Podczas zjeżdżania z górki, podnosił . . .

Czytaj więcej


POPULARNE POSTY

Dziecko pogryzione przez psa, winna matka – to jakaś paranoja

Dwa dni temu w naszych okolicach zastał pogryziony przez psa chłopiec 5 lub 6 letni, media podają różną informację. Dziecko znajdowało się na podwórku przy domu, pod opieką starszej siostry i nie informując nikogo, poszło do osiedlowego sklepu po loda. Pod sklepem do barierki przywiązany był pies rasy husky, który . . .

Czytaj więcej

Gile wracają

Jesień przywitała nas w tym roku stosunkowo wcześnie, a co za tym idzie, wrócił coroczny problem smarkających i kaszlących dzieci w placówkach. Zadziwia mnie upieranie się niektórych rodziców przy tym, że dziecko z katarem należy zostawić w domu, by nie zarażało innych dzieci. Można tłumaczyć, rozmawiać i nic nie pomaga . . .

Czytaj więcej

To nie jest kolega dla ciebie – znasz to, prawda?

Każdemu rodzicowi na świecie wydaje się, że jego dziecko jest najcudowniejsze, najpiękniejsze, najmądrzejsze w ogóle naj, naj, naj i pewnie Was nie zaskoczę, mówiąc, że tak właśnie jest.   To nasze najszybciej opanowało sztukę współdziałania w grupie, to nasze wybiera tylko zabawy pozbawione przemocy, to nasze chętnie służy pomocą, gdy . . .

Czytaj więcej

Indywidualizm nie ma nic wspólnego z egoizmem, którego uczymy dzieci

Szanowanie praw dzieci, świadome budowanie poczucia wartości, wpajanie, że tylko idąc pod prąd, są w stanie osiągnąć szczęście, podkreślanie, że indywidualność jest tym, do czego powinniśmy dążyć oraz wpajanie, że są jedyni najmądrzejsi, najpiękniejsi i w ogóle naj naj naj, powinno mieć jednak jakieś granice. Czasami niestety odnoszę wrażenie, że . . .

Czytaj więcej

Pani dziecko jest rozpuszczone

Siedzę sobie wczoraj w domu. W końcu po wakacjach i chorobach dzieciaków, które w drugim tygodniu września najpierw jedną, później drugiego usidliły w domu, próbuję pracować, a tu dzwoni telefon. Pani z przedszkola: – Jagódka mówi, że głowa ją boli. Bardzo proszę po nią przyjechać. Jadę więc. Wchodzę do sali, . . .

Czytaj więcej

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress