Mateusz właśnie zaczął w szkole naukę zegara. Chcąc go zmotywować, obiecaliśmy mu z mężem, że jak już się nauczy korzystania z zegarka, dostanie nagrodę. Będzie mógł sobie sam u zegarmistrza wybrać swój pierwszy zegarek na rękę. Całej rozmowie przysłuchiwał się Filip, który poszedł o krok dalej. – Mama, a jak . . .

Czytaj więcej

Wczoraj oglądałam sobie układy zumby na youtube.pl. Jagoda i Mateusz skakali razem ze mną, Filip jak na prawdziwego faceta przystało siedział wpatrzony w monitor. Myślałam, że ogólnie podziwia to co widzi, tymczasem on w którymś momencie wskazuje na jedną z pań i mówi: – ta mi się podoba. *** Przy . . .

Czytaj więcej

  Choć z racji ilości posiadanych dzieci powinnam na bieżąco monitorować działania towarzyszące wprowadzaniu kart dużej rodziny, to muszę przyznać, że w związku z tym, że byłam nastawiona sceptycznie, docierały do mnie tylko strzępki informacji w tym temacie. Głównie dlatego, gdy ostatnio w środkach masowego przekazu spotkałam się z entuzjazm . . .

Czytaj więcej

Duża rodzina


Wychowuj
 / 
22 grudnia 2013

Nie wiem, od czego zacząć. Z jednej strony chcę się z Wami podzielić informacjami jak u nas wygląda nauka czytania, z drugiej wiem, że nie jestem pedagogiem i nie posiadam żadnych informacji o tym jak najlepiej przygotować dziecko do wejścia w ten etap nauki.  Jeszcze kilka miesięcy temu nie miałabym . . .

Czytaj więcej

Nauka czytania


Podpatruj
 / 
3 stycznia 2014

Jagoda, Filip, idźcie się ubierać bo idziecie z tatą na spacer. – Tak? Bau? (przyp. tłum. Tak? Mateusz też idzie?) – pyta Jagoda. Odpowiadam, że nie, bo on zaraz jedzie na angielski. – Tak? Hello? – dopytuje ciekawska córeczka.

  zdj. http://www.haroldwszpitalu.pl/ Dzisiaj podzielę się z Wami dwoma sytuacjami, w których będąc rodzicem, warto wiedzieć czego mamy prawo żądać od naszej kochanej służby zdrowia. Kiedy dziecko wymaga leczenia szpitalnego. Europejskiej Karta Praw Dziecka w szpitalu mówi: (…) „Szpital nie powinien wprowadzać żadnych ograniczeń dotyczących odwiedzających, nawet gdy dziecko jest . . .

Czytaj więcej

– Mama, a jak my będziemy tatą, to ty już będziesz umarnięta? -wizja przyszłości Filipa. – Nieprawda, mama wtedy będzie babcią i będzie musiała nam pomagać przy dzieciach. – zaprzeczył Mateusz. – Jak to, przecież będzie wtedy bardzo stara? Tak sobie myślę, że to już lepsze niż umarnięta, ale postanawiam . . .

Czytaj więcej

Plaaaany


Rozmówki Małej Główki
 / 
19 grudnia 2013

POPULARNE POSTY

Pani dziecko jest rozpuszczone

Siedzę sobie wczoraj w domu. W końcu po wakacjach i chorobach dzieciaków, które w drugim tygodniu września najpierw jedną, później drugiego usidliły w domu, próbuję pracować, a tu dzwoni telefon. Pani z przedszkola: – Jagódka mówi, że głowa ją boli. Bardzo proszę po nią przyjechać. Jadę więc. Wchodzę do sali, . . .

Czytaj więcej

Dziecko pogryzione przez psa, winna matka – to jakaś paranoja

Dwa dni temu w naszych okolicach zastał pogryziony przez psa chłopiec 5 lub 6 letni, media podają różną informację. Dziecko znajdowało się na podwórku przy domu, pod opieką starszej siostry i nie informując nikogo, poszło do osiedlowego sklepu po loda. Pod sklepem do barierki przywiązany był pies rasy husky, który . . .

Czytaj więcej

Gile wracają

Jesień przywitała nas w tym roku stosunkowo wcześnie, a co za tym idzie, wrócił coroczny problem smarkających i kaszlących dzieci w placówkach. Zadziwia mnie upieranie się niektórych rodziców przy tym, że dziecko z katarem należy zostawić w domu, by nie zarażało innych dzieci. Można tłumaczyć, rozmawiać i nic nie pomaga . . .

Czytaj więcej

To nie jest kolega dla ciebie – znasz to, prawda?

Każdemu rodzicowi na świecie wydaje się, że jego dziecko jest najcudowniejsze, najpiękniejsze, najmądrzejsze w ogóle naj, naj, naj i pewnie Was nie zaskoczę, mówiąc, że tak właśnie jest.   To nasze najszybciej opanowało sztukę współdziałania w grupie, to nasze wybiera tylko zabawy pozbawione przemocy, to nasze chętnie służy pomocą, gdy . . .

Czytaj więcej

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress