Irytujące odzywki rodziców


Wychowuj
 / 
15 stycznia 2015
 / 
by Katarzyna Kubiczek

Czy Twoi rodzice też byli irytujący? Moi czasami bardzo. Tak samo irytujący  byli oczywiście rodzice znajomych, których odwiedzałam. Zresztą chyba po prostu większość dorosłych jest irytująca w oczach swoich, i jak widać cudzych dzieci. Postanowiłam spisać wszystkie irytujące odzywki, które zapadły mi w pamięć.

Nie pyskuj!

O tym już gdzieś wspominałam. Jak ja nienawidziłam tego zwrotu. Co to w ogóle znaczy? Skąd przekonanie, że dziecko próbujące wyrazić własną opinię, pyskuje. Nigdy nie rozumiałam co to oznacza i jeśli mam być szczera, nadal nie rozumiem.

Póki mieszkasz u nas…

Jak to u was? To to nie nasz dom? To po szkole nie wracam do siebie tylko do Was? Dlaczego więc każecie mi sprzątać „mój” pokój?

Smarkacz, gówniarz

Pierwsze określenie nigdy nie przestanie mi się kojarzyć z gilami drugie z gów…. Jak można tak mówić do kogokolwiek? Straszna jestem, ale chcąc poznać reakcję chłopaków zwróciłam się raz do nich – gówniarze. Wiecie jaka była ich reakcja? Dokładnie taka sama – ale ja nie jestem kupą. Tyle w temacie.

Dom to nie hotel

Jak to nie? W życiu większości z nas przychodzi taki moment, że dom staje się właśnie czymś w rodzaju hotelu i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Szkoła, przyjaciele, squash, basen, piwo, wieczór, spać, a od rana znowu to samo. Życie, które poznajemy jest tak fascynujące, a ludzie tak interesujący, że naprawdę szkoda czasu na siedzenie w domu.

Jak ci się nie podoba to się wyprowadź

Gdzie? Od kiedy nieletni może się tak po prostu wyprowadzić? Nawet kierowane do już pełnoletniego dziecka są nie na miejscu, skąd założenie, że trzeba się wyprowadzić by móc kierować swoim życiem? A jak Wam się coś, załóżmy w pracy, nie podoba to składacie wypowiedzenie? Czy jednak próbujecie rozmawiać i szukać rozwiązań?

Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie

Nauka przez przykład, szacunek – wypowiadając to zdanie „mordujemy” jedno i drugie.

Do tej pory, gdy gdziekolwiek słyszę jak ktoś zwraca się tak do dzieci, towarzyszą mi te same uczucia co kiedyś. Przychodzą Wam do głowy zdania, które zapamiętaliście z okresu dorastania i których nie cierpieliście?

zdj. http://pixabay.com/

Pokaż ten wpis światu

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress