Co zrobić gdy dziecko budzi się na każdy dźwięk?


Małe dziecko
 / 
27 lutego 2013
 / 
by Katarzyna Kubiczek

 Każda mama zna taki scenariusz: kładziemy dziecko spać, gdy uśnie mamy w końcu chwilę na zrobienie czegokolwiek, już zabieramy się na przykład za mycie głowy, a tu proszę… listonosz dzwoni domofonem – jakby nie mieszkał w budynku nikt oprócz nas, jak na złość spadł nam talerz na podłogę lub po prostu starsze rodzeństwo powiedziało coś kilka decybeli za wysoko – i klops. Mały dopiero usnął i znowu ma oczy jak pięć złoty… i po spaniu. Jeśli się wtedy zabawi to pół biedy, gorzej jak płacze, bo zmęczony tylko usnąć już nie może.

Rodzice próbują rozwiązać to na różne sposoby, najczęściej po prostu starają się od początku zachowywać normalnie, gdy maluch śpi, nie chodzą wtedy na palcach, wykonują normalne czynności by nie przyzwyczaić go do ciszy podczas spania i ta metoda do pewnego momentu rzeczywiście się sprawdza.

Z mojego doświadczenia wynika jednak, że przychodzi taki czas, kiedy dziecko i tak zaczyna budzić się na każdy nagły dźwięk. U mnie, w przypadku całej trójki pomogło włączanie przy usypianiu radia w dzień, a kołysanek wieczorem. Musiały lecieć dosyć głośno.

Autor: Katarzyna Kubiczek

Pokaż ten wpis światu

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress